Mobiil-ID kasutamine


Mobiil-ID sertifikaatide aktiveerimine

Teenuse aktiveerimiseks tuleb siseneda ID-kaardiga Politsei-ja Piirivalveameti (PPA) veebipõhisesse taotluskeskkonda http://www.politsei.ee, esitada elektrooniliselt mobiil-ID sertifikaatide taotlus ja see ID-kaardiga digitaalselt allkirjastada. Sinu mobiiltelefoni number ja ka kõikide teenuste senine kasutus jääb endiseks.

Mobiil-ID abil elektrooniline isikutuvastamine ja digiallkirjastamine

Mobiil-ID teenuse kasutamisel sisestab kasutaja e-teenusesse sisenemisel sõltuvalt e-teenuse pakkujast oma telefoninumbri, isikukoodi või e-teenuse kasutajatunnuse.

Seejärel saadetakse kasutaja mobiiltelefonile digitaalse Isikusamasuse kontrollimise päring. Kasutaja kontrollib e-teenuse sisenemise lehel kuvatava ja mobiiltelefonile ekraanile ilmuva digitaalse Isikusamasuse kontrollimise päringu kontrollkoodide samasust.

Isikusamasuse kontrollimisega nõustumiseks sisestab oma Isikusamasuse kontrollimiseks ettenähtud PIN koodi (Mobiil-ID PIN1), mille järgselt kasutaja isik on e-teenuse pakkuja jaoks turvaliselt identifitseeritud.

Kasutaja saab alustada e-teenuse tarbimist. Analoogiliselt toimub ka digitaalallkirjastamise protsess.
Lisainfot saab vaadata  (http://id.ee/?id=10958)

Võimalikud tõrked Mobiil-ID kasutamisel

Enne kui asud kasutama Mobiil-ID, veendu, et mobiiltelefon oleks käeulatuses, sisse lülitatud ning klaviatuur ei oleks lukustatud.

Kui Mobiil-ID kasutamine Internetis ei õnnestu, võib sel olla mitmeid põhjuseid:

Teenus ei tööta  - proovi uuesti ja kui probleem kordub, võta ühendust konkreetse teenuse pakkujaga. Näiteks internetipanga klienditoega.

Peale kontrollkoodide kokkulangevuse kontrollimist ja PIN-koodi sisestamist võib  leviproleemide tõttu olla häiritud vastussõnumi saatmine.

Internetilehitsejas (Internet Explorer, Opera, Mozilla Firefox jne.) kuvatud kontrollkood erineb mobiiltelefoni ekraanile kuvatud kontrollkoodist - katkesta toiming, sulge lehitseja ja alusta toimingut uuesti.

Mobiil-ID kasutamine Eraklienditeenindus / Teenuste abi / Lisateenused / Mobiil-ID / Mobiil-ID kasutamine